Madeleine Pyk – en samling F769

Collden, gungstol troligen modell "Tälja", Sverige 1960-tal

Massiv furu, svarvade detaljer, lösa stoppade canvasklädda plymåer i rygg och sits, sitthöjd 30 cm, 74x110x97 cm

Bruksslitage. Repor. Fläckar. Märken. Gummiremmar under sitsen uttänjda.

Utropspris
3 000 SEK
Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95