Johan Petter Johansson

(Sverige, 1853-1943)
Johan Petter Johansson
(Sverige, 1853-1943)

Johan Petter Johansson, lampa, "Triplex-Pendel", Asea, 1900-talets mitt

Märkt Asea Belysning Triplex Pendel Made in Sweden. Metall, delvis lackerad, längd ca 150-200 cm.

Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Smärre färgbortfall. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
5 200
453
474
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
24 apr 8:21
5 200 SEK
22 apr 20:14
5 000 SEK
22 apr 20:14
5 000 SEK
18 apr 7:22
4 800 SEK
17 apr 16:55
2 000 SEK