René Lalique

(Frankrike, 1860-1945)
René Lalique
(Frankrike, 1860-1945)

René Lalique, vas, "Bacchus" 1900-talets första hälft, signerad

Konande form, klarglas med reliefdekor av Bacchus i grönska. Etsad signatur "LALIQUE FRANCE". Höjd 18 cm, diameter 13,5 cm

Obetydligt slitage, invändigt och utvändigt med smärre repor

Klubbat pris
2 609
227
238
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
2 maj 17:10
2 609 SEK
2 maj 17:10
2 409 SEK
2 maj 12:30
2 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13