Svante Skogh

(Sverige, 1908-1988)
Svante Skogh
(Sverige, 1908-1988)

Svante Skogh, stolar, 6 st, ”Cortina”, Säffle möbelfabrik, 1960-tal.

Betsad bok. Genombruten rygg, stoppad sits med röd textilklädsel. Sitthöjd 42, höjd 91 cm.

Ställvis slitage. Märken. Fläckar. Ett stolsben med bitmärken.

Klubbat pris
6 800
593
620
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
26 apr 17:13
6 800 SEK
26 apr 17:13
6 600 SEK
26 apr 17:12
6 300 SEK
26 apr 17:12
6 100 SEK
26 apr 17:12
5 700 SEK
26 apr 17:12
5 500 SEK
26 apr 17:12
5 200 SEK
26 apr 17:12
5 000 SEK
26 apr 3:27
4 500 SEK
21 apr 7:18
2 200 SEK
20 apr 7:58
2 000 SEK
19 apr 18:52
300 SEK

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79