Madeleine Pyk – en samling F769

Christian Dior

(Frankrike, Grundat 1945)
Christian Dior
(Frankrike, Grundat 1945)

Christian Dior, väska, "Lady Dior East West".

Svart, quiltat läder med detaljer i silverfärgad metall. Väsksmycke i form av bokstäverna DIOR. Tygfodrad. Innerfack med dragkedja. Lås med nyckel. Märkt "Christian Dior PARIS", "MADE IN ITALY" och numrerad (år 2004). Dustbag.
Ca 32 x 14 x 8 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
800 EUR
Iris Bäckman
Iris Bäckman
+358 50 525 1219