Jacob Richard Borg, toiletteask, silver, Gävle, verksam 1815-58.

Saknar årsstämpel, locket utan stämplar. Rund med invändig förgyllning, locket med dekor i fyra fält samt initialer. Under äldre gravyr. Diameter 6 cm, höjd 4 cm. Vikt 61 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02