Nils Emil Lundström

(Sverige, 1865-1960)
Nils Emil Lundström
(Sverige, 1865-1960)

Nils Emil Lundström, vas, porslin, Rörstrand, jugend, 1910-20-tal.

Målad dekoration av ett ruralt landskap med träd och en by. Stämplad Rörstrand samt signerad NL. Höjd 32,5 cm.

Fläckar.

Utropspris
2 500 SEK

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?