Koppartunna, omkring 1900.

Koppartunna, omkring 1900.

Urnformad med uppfällbart lock. Hänklar av smidesjärn. Höjd ca 102, bredd 58 cm.

Bucklor. Bristningar. Slitage. Något lös mot sockeln.

Utropspris
2 500 SEK
Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?