Madeleine Pyk – en samling F769

Ljuskrona, gustaviansk stil, omkring år 1900.

Stomme i mässing. Behängd med olikslipade prismor. För 6 ljus. Höjd 80 cm, diameter 60 cm.

Slitage. Smärre skador. Bucklor. Ett spröt i plymen löst.

Proveniens

Utropspris
4 000 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79