Fåtölj, sk "Gripsholmsmodell", Åmells Möbler, 1900-talets andra hälft.

Vitlackerad med skuren dekor. Kopplad benställning. Lösa, textilklädda plymåer. Brickmärkt. Sitthöjd 46, höjd 90 cm.

Slitage. Märken.

Utropspris
3 000 SEK
Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?