Kiyoshi Saito

(Japan, 1907-1997)
Kiyoshi Saito
(Japan, 1907-1997)

Kiyoshi Saito, Gate in Kamakura

Litografi signerad daterad och numrerad 1978 15/100, bildyta 38x53 cm

Ej examinerad ur ram. Passepartout med mindre fläckar

Proveniens

Gåva från Olympus Optical vid invigning av deras nya kontor 10 mars 1981.

Utropspris
4 000 SEK

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?