Curt Peters

(Sverige, 1900-1982)
Curt Peters
(Sverige, 1900-1982)

Curt Peters, "Gröna Lunds Tivoli".

Färglitografisk affisch. "1920 37 Saisonen Gröna Lunds Tivoli". Rokotryck, A.-B. Kopia, Sthlm, 1920. 70 x 50 cm. Oramad.

Något gulnad. Reva. Kantskador.

Utropspris
3 000 SEK

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?