Max Ettler

(Sverige, 1879-1952)
Max Ettler
(Sverige, 1879-1952)

Max Ettler, "Sveaspisen för fotogen".

Färglitografisk affisch. "Låt järnhandlaren demonstrerad den nya Sveaspisen för fotogen". J. Olséns Litogr. Anst. Sthlm. 1920-tal. 100 x 71 cm. Oramad.

Gulnad. Kantskador. Smärre fläckar.

Auktionen avslutas
14 timmar 5 minuter
700
63
66
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 750 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
13 jul 13:56
700 SEK
12 jul 0:02
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - C300
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?