Matbord 1800-talets andra hälft

Två halvmånebord med tre ben vardera, bemålat trä, svarvade ben, hjultrissor av mässing, tre iläggsskivor á 67 cm, bordets diameter 116 cm, höjd 75,5 cm

Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Repor. Färgbortfall.

Utropspris
4 000 SEK
Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?