Cartier

(Frankrike, Född 1847)
Cartier
(Frankrike, Född 1847)

Cartier, reservoarpenna "Pasha de Cartier"

Förgyllt lock med detalj i form av cabochonslipat glas samt "Trinity"-ringarna, märkt "Pasha de Cartier" samt "1987 4107", ask märkt "Pasha Laque Bordeaux", spets i 18K guld, längd 24,2 cm, medföljande ask, dustbag, instruktionsbok samt certifikat

Ej funktionstestad. Smärre repor.

Formgivare

Utropspris
3 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?