Madeleine Pyk – en samling F769

Bordsgarnityr, 3 delar, Frankrike, omkring 1900.

Med bordspendyl och två skulpturala urnor. Marmor och förgylld metall. Emaljerad urtavla med arabiska siffror märkt A. Gérome Rouen. Höjd 37-58 cm. Pendel finns. Nyckel finns.

Lös girland medföljer. Nagg. Ej genomgången. Ej funktionstestad. Nyckel finns.

Utropspris
3 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69