Spegellampetter, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Förgyllda och bronserade. Dekor av bandrosett och tandstav. Ljushållare i mässing. Höjd ca 50 cm, bredd 30 cm.

Smärre slitage.

Klubbat pris
1 900
170
180
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (2 bud)
9 jul 18:03
1 900 SEK
8 jul 18:45
1 800 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?