Erik Wørts, fåtöljer ett par, ”Kolding”, IKEA, 1960-tal.
Teakstomme med textilklädda lösa dynor i sits och rygg. Sitthöjd 40, bredd 72, höjd 76 cm.
Ställvis något slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–12+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 10–13+358-9-668 91 10