Satsbord, 4 delar, Art Nouveau, Mellaneuropa, omkring 1900.

Dekorerad med intarsiainslag av olika växter och insekter. Märkt. Höjd 69-74 cm, mått på det största bordet 57x37 cm.

Åldersrelaterat slitage. Lagningar. Torrsprickor. Smärre fläckar.

Utropspris
250 EUR