Skrivbord, gustaviansk stil, 1900-tal och stol, gustavianskt provinsarbete, 1700-talets slut.

Målade. Skrivbord med två lådor i sargen. Längd 100 cm, bredd 53 cm, höjd 76 cm. Stol med genombruten rygg med axknippe. Kopplade ben. Lös stoppad sits. Sitthöjd 45 cm.

Åldersrelaterat slitage. Senare målning. Restaurerad och kompletterad. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
300 EUR