Skrivbord, 1900-talets andra hälft.

Betsad och polerad. Grön läderbeklädd utdragbar skrivskiva. 5 utdragbara lådor. Bredd 80 cm, djup 50 cm, djup med utdragen skiva 66 cm, skrivskivans höjd 78 cm, totalhöjd 99 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
250 EUR