Anna Beöthy-Steiner, komposition

Serigrafi, signerad och numrerad 14/25, daterad Paris 1948. 54 x 41 cm. Bär dedikation.

Ej examinerad ur ram. Något gulnad.

Motivet förekommer på reklamaffischen för Anna Beöthy-Steins utställning "Rythme Plastique", Galleri Maeght, Paris, 1948.

Utropspris
2 500 SEK
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13