Paneler, ett par, trä, Kina, sen Qingdynasti, 1800/1900-tal.

Skuren, lackerad dekor. Höjd 96 cm, bredd 33,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Torrsprickor. Smärre retuscheringar. Repor.

Proveniens

En privat finländsk samlare.

Utropspris
250 EUR