FOTOREPRODUKTION, Ryssland 1870-80-tal.

Motiv av Tsar Alexander II med familj och släkt. Bladstorl 36 x 29. Oramad. Två tidningar "Le Petit Journal" 1892 resp 1894 medföljer varav ett nummer handlar om Tsar Alexander III:s död.

Detta föremål är en del av tema: Kungligt

Slitage, gulnad med fläckar veck och riss. Tidningarna med slitage och ej genomgångna.

Utropspris
1 200 SEK