PARTI FOTONEGATIV PÅ GLASPLÅTAR, 7 st, bla Wladimir Woyeikow, ryska motiv, troligen 1920-tal.

Motiv av Kejserliga familjen av Ryssland. Bla "Kejsarinnan Maria Feodorovna med barn", "Tsar Nikolai II med sonen Alexei inspekterar trupp", "Tsarevicth Alexei i kosackuniform", "Porträttfoto av Storfurst Wladimir Alexandrovitch", "Tsar Nikolai med sina döttar". Två med fotoklicheér. 12 x 9 och mindre.

Detta föremål är en del av tema: Kungligt

Avdrag från äldre original. Slitage, repor, någon med spricka.

Utropspris
1 500 SEK