MATSERVIS, 80 delar, porslin, Rosenthal.

Svart bård och guldkant. 24 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 10 assietter, 12 små assietter, 4 uppläggningsfat, 5 skålar, terrin, såsskål, tillbringare samt 11 kaffekoppar med fat ur en annan servis. Ett extra kaffefat medföljer.

Enstaka, nagg, sprickor och lagningar.

Utropspris
2 000 SEK