Richard Smith

(USA, 1931-2016)
Richard Smith
(USA, 1931-2016)

Richard Smith, "Russian II"

Etsning, 3 delar signerad 34/50. Bladstorlek vardera 51,5 x 51,5 cm.

Oramad.

Proveniens

Konsthandel Björn Bengtsson Varberg

Utropspris
5 000 SEK

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13