Panel, lack och trä, Kina, 1900-tal.

Motiv av palats i bergslandskap med tranor i flykt, kalligrafi och sigill. Lack och förgyllning. Bildyta 97 x 51 cm. Ram i hardwood 107 x 61 cm.

Obetydligt slitage.

Utropspris
4 000 SEK