Soffbord, samt fåtöljer, ett par, Sverige, 1900-talets andra hälft.

Stomme av bambu och rotting. Bordet med glasskiva. Fåtöljerna med lösa textilklädda dynor. Fåtöljernas sitthöjd 42, bredd 72, höjd 71cm.

Ställvis slitage och smärre skador.

Utropspris
3 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69