Stolar, 4 st, Jugend, stämplade Bomans Ångsnickeri, Åbo, 1900-talets början.

Ek. Genombruten rygg. Fast stoppad sits av grön konstläder. Stämpelmärkta. Höjd 103. bredd 43.5 cm, sitthöjd 44,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Kompletterad. Senare klädsel. Torrsprickor. Skador på klädseln.

Utropspris
300 EUR