Madeleine Pyk – en samling F769

Skedar, 3 st, silver, bl a Oskar Strömberg, Haparanda 1899

Sk skrammelskedar, med graverad dekor och ringhängen.

Kaffesked Öhmans Eftr, Lycksele 1929, längd 12 cm, vikt 11 gram

Supsked O Strömberg 1899, längd 12,5 cm, vikt 23 gram

Ostämplad sked, troligen silver, genombrutet skaft, längd 13,3 cm, vikt 35 gram

Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK