PARTI SILVER och TENN, 6 delar, 1800-1900-tal.

4 silverbägare varav en med hänkel, bl a Sven Christoffer Holmström, Ulricehamn, 1807 och Samuel Lind, Lidköping, 1814. H 4-5. 2 tennkaffekannor, Pehr Henrik Lunden, Lidköping, 1814 resp jugend, Kayserzinn.

Bägarna med slitage, bucklor och bristningar. Hänkeln skadad. Kannorna med slitage, bucklor och lagningar.

Utropspris
800 SEK