PARTI SILVER och TENN, 6 delar, 1800-1900-tal.

4 silverbägare varav en med hänkel, bl a Sven Christoffer Holmström, Ulricehamn, 1807 och Samuel Lind, Lidköping, 1814. H 4-5. 2 tennkaffekannor, Pehr Henrik Lunden, Lidköping, 1814 resp jugend, Kayserzinn.

Bägarna med slitage, bucklor och bristningar. Hänkeln skadad. Kannorna med slitage, bucklor och lagningar.

Auction closed
800 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed