Madeleine Pyk – en samling F769

William Hutton & Sons Ltd, ljusstakar, ett par, silver, Sheffield 1911-1912.

Fyrkantig modell, avsmalnande på mitten. Höjd 10,5 cm. Fyllda fötter.

Smärre slitage, främst längst kanter.
Smärre strödda nagg och skrapmärken.

Utropspris
3 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93