Louis Sparre

(Sverige, 1863-1964)
Louis Sparre
(Sverige, 1863-1964)

Louis Sparre, Utsikt mot Waldemarsudde med Södermalm i bakgrunden (Stockholm)

Signerad L. Sparre och daterad 41. Akvarell, 44,5 x 60,5 cm.

Ej examinerad ur ram.

Konstnär

1 700
162
184
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (8 bud)
14 jan 11:17
1 700 SEK
13 jan 17:04
1 600 SEK
13 jan 10:32
1 500 SEK
13 jan 7:37
1 100 SEK
12 jan 17:01
1 000 SEK
10 jan 17:02
605 SEK
10 jan 12:40
555 SEK
8 jan 12:42
300 SEK

Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13