Guanyin, porslin, blanc de Chine, sen Qingdynasti, 1800-tal.

Guanyin stående klädd i draperad rock hållandes lotusblomma, höjd 21,5 cm.

Nagg. Lagning vid handen.

1 400
133
152
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
5 jan 12:01
1 400 SEK
29 dec 2025 9:33
500 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75