Dekor av blommor i underglasyrblått. 4 tallrikar diameter 23 cm 5 tallrikar diameter 25 cm 6 djupa tallrikar 26 cm
Slitage. Nagg. Sprickor. Tre med lagningar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–12+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 10–13+358-9-668 91 10