Tallrikar, 15 st, kompaniporslin, Kina, Qingdynastin, Qianlong 1736-95.

Dekor av blommor i underglasyrblått.
4 tallrikar diameter 23 cm
5 tallrikar diameter 25 cm
6 djupa tallrikar 26 cm

Slitage. Nagg. Sprickor. Tre med lagningar.

Utropspris
4 500 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13