Tallrikar, 10 st, porslin, Kina, 1800-tal.

Flata och djupa tallrikar med olika dekor i underglasyrblått. Diameter 22,5-24 cm.

Slitage. Vissa med nagg. Vissa med krackelyr. Vissa med inristade tecken. Vissa med tillverkningsdefekter.

Klubbat pris
4 071
386
442
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (15 bud)
5 jan 21:20
4 071 SEK
5 jan 21:20
3 871 SEK
5 jan 21:19
3 867 SEK
5 jan 21:18
3 667 SEK
5 jan 21:17
3 467 SEK
5 jan 21:17
3 299 SEK
5 jan 21:17
3 266 SEK
5 jan 21:16
3 066 SEK
5 jan 21:16
3 000 SEK
5 jan 20:52
2 400 SEK
5 jan 20:20
2 200 SEK
5 jan 20:20
2 010 SEK
5 jan 20:17
2 000 SEK
5 jan 20:17
1 900 SEK
3 jan 4:16
1 800 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14