Tallrikar, 3 st, porslin, Kina, tidigt 1900-tal.

Polykrom dekor av blommor och förgyllning. Diameter 18 cm.

Ställvis sliten förgyllning. Märken. En tallrik med lagning.

Utropspris
250 EUR