Skulptur, Buddha-huvud, lackerat trä, Mingstil men senare.

Huvud skulpterat med hårknutar, mjukt ansiktsuttryck och nedslagen blick sam långa örsnibbar. Monterad på senare svart sockel. Höjd , höjd inklusive sockel cm.

Slitage. Nagg.

350
33
38
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
1 jan 19:51
350 SEK
29 dec 2025 17:51
300 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75