Fat, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått av stiliserade blommor, diameter ca 27 cm

Åldersrelaterat slitage. Nagg. Glasyrmistor. Nötta kanter. Spricka.

800
76
87
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
10 jan 0:40
800 SEK
6 jan 21:45
400 SEK
6 jan 21:11
300 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13