Urna, brons, Kina, sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.

Balusterformad med kort avsmalnande hals och utsvängd rak mynning. Dekorerad med arkaiserande relief-bård. Höjd 36 cm.

Slitage. Repor, märken.

Klubbat pris
4 200
398
456
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
4 jan 23:23
4 200 SEK
4 jan 23:22
4 000 SEK
4 jan 23:22
4 000 SEK
4 jan 23:22
3 800 SEK
4 jan 23:22
3 600 SEK
4 jan 22:20
3 400 SEK
4 jan 15:04
3 200 SEK
4 jan 9:55
3 000 SEK
3 jan 10:23
2 200 SEK
31 dec 2025 10:42
2 000 SEK
30 dec 2025 0:40
500 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75