Tulpanvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

För sex lökar, dekor i underglasyrblått av ett fortlöpande växtmönster. Höjd 25,5 cm.

Bränninssprickor, liten lagning. nedslipad vid öppningarna.

5 500
522
597
Utropspris
8 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
3 jan 17:47
5 500 SEK
3 jan 17:47
4 000 SEK
3 jan 17:47
3 500 SEK
1 jan 14:32
2 500 SEK