Vas, porslin, Qingdynastin, Kina, 1700-tal.

Trumpetvas med dekor i underglasyrblått av fåglar och blommande körsbärsträd. Diameter 11, höjd 23 cm.

Sprickor, nagg. Retusch. Glasyrmistor. Bränningssprickor invändigt.

2 050
196
222
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
14 jan 17:21
2 050 SEK
14 jan 15:02
1 500 SEK
7 jan 21:45
300 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13