Vas, porslin, Qingdynastin, Kina, 1700-tal.

Trumpetvas med dekor i underglasyrblått av fåglar och blommande körsbärsträd. Diameter 11, höjd 23 cm.

Sprickor, nagg. Retusch. Glasyrmistor. Bränningssprickor invändigt.

3 001
285
326
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
3 jan 17:35
3 001 SEK
3 jan 17:24
2 750 SEK
3 jan 17:10
1 000 SEK
28 dec 2025 1:55
500 SEK
27 dec 2025 12:05
300 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38