Bordsur, Moris, Frankrike, 1800-talets andra hälft.
Av förgylld brons. Dekor med två putti fångandes två duvor. Rund emaljerad urtavla med romerska siffror märkt Moris Fant. de Bronzes, Paris. Bredd 45, höjd 50 cm.
emaljskador. Ej genomgången. Märken. Nyckel finns.
Auktionen avslutas
13 timmar 7 minuter
14 500
1 385
1 573
Utropspris
10 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 15 000 SEK. Läs mer.
Budhistorik (21 bud)
9
10 jan 23:18
14 500 SEK
11
10 jan 23:18
14 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 11
9
10 jan 23:17
13 500 SEK
11
10 jan 23:17
13 000 SEK
9
10 jan 12:24
12 500 SEK
10
10 jan 12:24
12 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 10
9
10 jan 9:04
11 500 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 9
10 jan 9:04
11 000 SEK
9 jan 21:40
10 500 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
9 jan 21:40
10 000 SEK
9 jan 21:39
9 700 SEK
9 jan 21:39
9 500 SEK
8 jan 20:56
8 700 SEK
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor