Bordsur, Moris, Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Av förgylld brons. Dekor med två putti fångandes två duvor. Rund emaljerad urtavla med romerska siffror märkt Moris Fant. de Bronzes, Paris. Bredd 45, höjd 50 cm.

emaljskador. Ej genomgången. Märken. Nyckel finns.

Utropspris
10 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13