Bordsur, Moris, Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Av förgylld brons. Dekor med två putti fångandes två duvor. Rund emaljerad urtavla med romerska siffror märkt Moris Fant. de Bronzes, Paris. Bredd 45, höjd 50 cm.

emaljskador. Ej genomgången. Märken. Nyckel finns.

Klubbat pris
24 000
2 292
2 603
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (30 bud)
9
11 jan 20:09
24 000 SEK
11 jan 20:09
23 000 SEK
11 jan 20:08
21 500 SEK
9
11 jan 20:08
20 500 SEK
11 jan 20:01
16 500 SEK
11 jan 19:38
16 000 SEK
11 jan 19:33
15 566 SEK
12
11 jan 17:25
15 066 SEK
9
11 jan 17:25
15 000 SEK
9
10 jan 23:18
14 500 SEK
11
10 jan 23:18
14 000 SEK
9
10 jan 23:17
13 500 SEK
11
10 jan 23:17
13 000 SEK
9
10 jan 12:24
12 500 SEK
10
10 jan 12:24
12 000 SEK
9
10 jan 9:04
11 500 SEK
10 jan 9:04
11 000 SEK
9 jan 21:40
10 500 SEK
9 jan 21:40
10 000 SEK
9 jan 21:39
9 700 SEK
9 jan 21:39
9 500 SEK
8 jan 20:56
8 700 SEK
8
8 jan 20:56
8 500 SEK
7 jan 10:45
8 200 SEK
6 jan 14:35
8 000 SEK
5 jan 23:16
6 500 SEK
5 jan 18:57
5 000 SEK
5 jan 16:06
2 000 SEK
5 jan 5:11
1 000 SEK
4 jan 18:04
300 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13