Frits Thaulow

(Norge, 1847-1906)
Frits Thaulow
(Norge, 1847-1906)

Frits Thaulow, efter, Vinter vid Akerselva, Christiania Norge

Färgakvatint, signerad i plåten samt av etsaren "apres Frits...", numrerad 28, 46 x 58 cm

Åldersrelaterat slitage. Ej examinerad ur ram.

Konstnär

Representerad på museer i Norge, Sverige, Danmark, Tyskland, Frankrike och USA.

Utropspris
2 500 SEK
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13