Koppar med fat, 2 stycken samt koppar, 2 stycken. porslin Kina 1700/1800-tal.
Kopparna med fat med dekor i underglasyrblått av s.k. 'lange liesen', koppens diameter 6,5 cm, fatens diameter 9,5 cm. Två koppar med raka sidor, dekor i underglasyrblått av flodlandskap. Diameter 8 cm.
Små nagg.
Proveniens
Private Swedish collector.
Klubbat pris
2 685
256
291
Utropspris
3 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (3 bud)
17 jan 19:57
2 685 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
17 jan 19:57
2 600 SEK
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor