Koppar med fat, 2 stycken samt koppar, 2 stycken. porslin Kina 1700/1800-tal.

Kopparna med fat med dekor i underglasyrblått av s.k. 'lange liesen', koppens diameter 6,5 cm, fatens diameter 9,5 cm. Två koppar med raka sidor, dekor i underglasyrblått av flodlandskap. Diameter 8 cm.

Små nagg.

Proveniens

Private Swedish collector.

Klubbat pris
2 685
256
291
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
17 jan 19:57
2 685 SEK
17 jan 19:57
2 600 SEK
17 jan 15:49
2 000 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor